UDOSTĘPNIJ

Przez Węgry przedzierają się nielegalni imigranci szukający azylu w państwach oferujących dobre warunki socjalne. Na teren Węgier wdzierają się głównie przez granicę z Serbią i zmierzają ku państwom Europy zachodniej i północnej. Wiktor Orban zdecydował o przyśpieszeniu budowy antyimigranckiego muru – czytamy na portalu Defence24.pl

Węgrzy coraz lepiej radzą sobie z organizacją rąk do pracy przy wielkim płocie. Zaangażowali do budowy m.in. żołnierzy i więźniów. Do akcji podłączeni zostali również bezrobotni – praca przy murze jest elementem narodowego programu walki z bezrobociem.

Szacuje się, że samą granicę serbsko-węgierską przekroczyło około 50 tys. uchodźców, a ogółem przez Węgry tylko w tym roku przetoczyło się ponad 100 tys. uciekinierów.

Pierwotnie mur miał być ukończony w listopadzie, jednak po przyśpieszeniu procesu budowy zakłada się jego skończenie jeszcze w sierpniu. Węgrzy nic sobie nie robią z krytycznych głosów niektórych europejskich środowisk, którym nie podoba się antyimgrancka polityka Madziarów.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁODefence24.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowozelandczycy wybierają nową flagę
Następny artykułFilipiny cierpią na deficyt egzorcystów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również