UDOSTĘPNIJ

Była wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju, obecnie Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług bardzo ostro wypowiedziała się na temat unijnych urzędników, przyrównując ich pracę do polskich realiów w latach 90. 

? Urzędnicy unijni działają wolniej niż polscy, a administracja unijna przypomina naszą z lat 90 ? powiedziała Elżbieta Bieńkowska, która uważa, że pierwsze tygodnie pracy w Brukseli mogą być dla Donalda Tuska szokiem.

Była wicepremier pracuje już z unijnymi urzędnikami od miesiąca i ocenia, że Donald Tusk nie będzie miał łatwego startu.

.? Premierowi nie będzie łatwo przyzwyczaić się do nowych warunków. Urzędnicy unijni działają wolniej niż polscy ? powiedziała Bieńkowska w rozmowie z Radiem Zet podkreślając, że polskie urzędy działają znacznie lepiej niż brukselskie.

? Administracja unijna przypomina naszą z lat 90-tych ? podkreśla Bieńkowska.

? Jest to pewien szok, pierwszy czy drugi tydzień będzie bardzo trudny, Donald Tusk też to pewnie odczuje bo to jest zupełnie inny rodzaj pracy. Kiedy porównuję miejsca, gdzie ja pracowałam, to polska administracja działa lepiej niż brukselska. – dodała.

źródło: fakt.pl

fot. Eastnews

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTwórcy hitowej polskiej gry wyciągnęli rękę do piratów. „Nie każdego stać na grę”
Następny artykułKino Pikio: Stephen Hawking chce zostać przeciwnikiem Bonda
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również