UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (K. Czerwińska) - Flickr (P.Tracz)

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Witold Waszczykowski poinformował dziś, że oczekuje wyjaśnień od prezydenta Dudy w sprawie nominacji ambasadorskich, których ten wciąż nie podpisał. Zapewnił, iż nie rozumie, dlaczego głowa państwa zwleka, skoro wytypowani kandydaci spełniają wszystkie warunki powołania na nowe stanowisko.

– Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wielu kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w rozmowie z mediami.

Polityk zaznaczył, że wytypowane do placówek m.in. w Kanadzie, czy Korei Południowej osoby spełniają wszystkie wymagania, mają potrzebne doświadczenie oraz wykształcenie. Wiadomo już także, że otrzymały pozytywne rekomendacje komisji spraw zagranicznych Senatu oraz Sejmu w tej sprawie.

– Oczekuję więc wyjaśnień, o co chodzi – stwierdził stanowczo Waszczykowski, czym zadziwił słuchaczy oraz dziennikarzy. Sam fakt, iż nie rozwiązuje on tego typu spraw z prezydentem w sposób prywatny, a w mediach, już jest zaskakujący. Internauci zaczynają więc nazywać wywiad buntem ministra wobec Andrzeja Dudy i czekają na odpowiedź Kancelarii Prezydenta.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również