UDOSTĘPNIJ

Niemałe powody do obaw mogą mieć prawnicy ze stolicy. Wszystko przez zapowiedzi ministra sprawiedliwości, który ma zamiar powsadzać do więzień wiele osób, w związku z szeroko zakrojonym śledztwem przeciw nieuczciwym adwokatom.

To już pewne – spokojnie oka nie zmrużą już ci, którzy maczali palce w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wytoczył właśnie wojnę przestępczym klikom wśród stołecznych prawników.

 – Przez ostatnie osiem lat zorganizowane grupy przestępcze przejęły w Warszawie setki kamienic, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz udaje, że była w tym czasie na Księżycu – grzmiał Ziobro.

Ziobro doskonale wie, z kim ma do czynienia. Podkreślił, że skorumpowani adwokaci to prawdziwa „elita”. Prokurator Generalny nie ma jednak wątpliwości, że powsadza tych ludzi do więzień.

 – To zawodowcy i profesjonaliści, którzy zacierają ślady i tak organizują swoją działalność, żeby trudno było im dowieść popełnienie przestępstwa. Ale mam dla nich złą wiadomość – zapowiedział minister.

Wypowiedź ministra Ziobro nie mogła się oczywiście obejść bez podkreślenia, że afera reprywatyzacyjna w stolicy i nielegalne działania prawników miały miejsce podczas rządów PO. Całej sprawie przyglądać się miała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która nie zrobiła nic przeciw przestępcom.

 – Przez osiem lat w Polsce pod rządami Donalda Tuska i całej tej ekipy, która mówiła, jak dba o interesy Polaków, przejmowano w Warszawie w ramach działania zorganizowanych grup przestępczych setki kamienic. I przyglądała się temu pani Gronkiewicz-Waltz, prezydent z PO – podkreślił minister.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOmsn.com
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiliony złotych kary dla Polsatu
Następny artykułPaczka chipsów zamówi Ubera gdy będziesz pijany
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również