UDOSTĘPNIJ

Warszawskimi ulicami przeszła 16. Parada Równości zorganizowana przez środowiska LGBT. W tym roku aktywiści LGBT maszerują pod hasłem „Równe prawa – wspólne prawa”.

Na tegorocznej paradzie organizatorzy spodziewali się ok. 35 tysięcy uczestników, którzy przemaszerowali stołecznymi ulicami.

Oprócz zwykłych obywateli i aktywistów LGBT na paradzie pojawili się jak zawsze politycy z lewej strony polskiej sceny politycznej tj. Jaonna Senyszyn z SLD, Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, Adam Szłapka i Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej oraz wielu innych.

Na paradzie swoje platformy miały również różne organizacje i fundacje m.in. Fundacja Batorego, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, klub Blok Bar, Partia Zieloni i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Poparcia udzieliło Paradzie Równości także 36 przedstawicielstw dyplomatycznych z 5 kontynentów.

Podczas wydarzenia nie zanotowano większych incydentów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, tvn24 / wyborcza

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Mein Kampf” darmowym dodatkiem do gazety. Żydzi oburzeni
Następny artykułPijane matki leżały na ulicy. Odebrano im pieniądze z 500+
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również