UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Były prezydent Lech Wałęsa po raz kolejny odniósł się na swoim blogu do sprawy odnalezienia teczek TW Bolka i odtajnieniu ich przez IPN bez wcześniejszych ekspertyz dot. ich prawdziwości. 

 – Tak przegrałem, ale tylko w tym miejscu gdzie prawie wszyscy uwierzyli, że jednak jakaś zdradziecka agenturalna współpraca z SB 46 lat temu incydentalnie krótko ale była i na krótko zostałem złamany. To nieprawda – napisał na swoim blogu Lech Wałęsa.

Wpis byłego prezydenta oskarżanego o współpracę ze służbą bezpieczeństwa PRL pojawił się na jego blogu tuż po odtajnieniu odnalezionych dokumentów przez Instytut Pamięci Narodowej. Przebywający aktualnie w Stanach Zjednoczonych prezydent oświadczył, że został zdradzony.

 – Nie jestem w sanie jednak Was Przekonać. Dziękuję, zdradziliście mnie, nie ja Was – dodał Wałęsa komentując odtajnienie dokumentów przez IPN.

W odnalezionych w domu gen. Kiszczaka dokumentach znalazły się m.in. teczka personalna i pracy TW Bolka oraz odręcznie napisane i podpisane przez „Lech Wałęsa Bolek” zobowiązanie do współpracy. Prawdziwość tych dokumentów nie została jeszcze potwierdzona przez biegłego grafologa.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: lech wałęsa mikroblog

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWyciekł list Kiszczaka! „Dokumenty opublikujcie 5 lat po śmierci Wałęsy”
Następny artykułRobert Winnicki i Artur Zawisza ukarani przez sąd
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również