UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/milomoire

Milo Moire, feministyczna artystka została aresztowana za publiczne zgorszenie podczas wykonywanego przez siebie „performance”. Występ artystki polegał bowiem na obmacywaniu jej przez przechodniów po piersiach i genitaliach. 

Milo Moire, która określa się jako feministyczna artystka, malarka i performerka, postanowiła swój kolejny „performance” przeprowadzić na ulicach Düsseldorfu, Londynu i Amsterdamu.

Występ polegał na założeniu na siebie „szklanego pudła” z otworami na ręce dla osób, które zechcą obmacać jej piersi i krocze.

Wydarzenie zorganizowane przez feministyczną artystkę spotkało się z dużym zainteresowaniem, głównie wśród męskiej „publiczności”, którą stanowili przypadkowi przechodnie.

 – Stoję tutaj dzisiaj, by powalczyć o prawa kobiet i seksualne samostanowienie. Kobiety mają prawo same decydować o tym kiedy i gdzie mają być dotykane – oświadczyła przechodniom feministyczna artystka.

Walki o prawa kobiet i sztuki wykonywanej przez Milo Moire najwidoczniej nie docenili funkcjonariusze policji, którzy aresztowali ją za publiczne sianie zgorszenia.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również