UDOSTĘPNIJ
fot. telewizja wtk

Poznańska telewizja WTK opisuje przypadek 30-letniej ciężarnej, która jest nałogową alkoholiczką i pije na umór. Policja i opieka społeczna rozkłada ręce ponieważ jak tłumaczą kobieta pijąc alkohol w ciąży nie popełnia żadnego przestępstwa.

Ciężarna poznanianka (8 mc ciąży) jest bardzo dobrze znana lokalnej policji z uwagi na regularne upijanie się do nieprzytomności. Bardzo często są podejmowane wobec niej interwencje jednak wszystko kończy się zazwyczaj na pobycie w szpitalu z uwagi na jej zaawansowaną ciążę.

Mimo regularnego picia alkoholu w zaawansowanej ciąży policja rozkłada ręce tłumacząc, że w świetle polskiego prawa nie popełnia żadnego przestępstwa.

W stosunku do tej kobiety nie było możliwe podejmowanie żadnych działań o charakterze prawnym. W Polsce picie alkoholu przez kobiety w ciąży nie jest karane – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji.

Z kolei jak wyjaśnia przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, tylko sąd może ewentualnie zmusić kobietę do odwyku a także o przyszłych losach jej dziecka.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Telewizja WTK

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOWTK
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCBOS: Coraz więcej Polaków lubi Żydów
Następny artykułNigeria: prezydent dał ultimatum swoim wojskowym
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również