UDOSTĘPNIJ
Fot. TVP INFO

W wieku 65 lat wskutek powikłań po zabiegu kardiologicznym zmarł najbogatszy Polak Jan Kulczyk – informuje Kulczyk Holding S.A.

Kulczyk od 2002 roku był na 1 miejscu na liście najbogatszych Polaków. Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, miał tytuł doktora prawa międzynarodowego.

To niespodziewany zgon. Biznesmen pozostawał w dobrym zdrowiu. Służbowo przebywał w Wiedniu i tam też poddał się drobnemu zabiegowi kardiologicznemu. Doszło do powikłań pooperacyjnych, które doprowadziły do śmierci – czytamy na Natemat.pl

Jan Kulczyk urodził się w 1950 roku w Bydgoszczy. Studiował prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i handel zagraniczny na poznańskiej Akademii Ekonomicznej.

Swoją karierę w branży biznesowej rozpoczął w 1981 roku zakładając firmę Interkulpol zajmującą się handlem zagranicznym. Później inwestował przede wszystkim w sektor energetyczny. Był aktywny na arenie międzynarodowej, działał w Europie, Afryce i Ameryce Południowej.

Majątek Kulczyka szacowano na około 15 miliardów złotych.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, pp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁONatemat.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFrancuscy rolnicy blokują granicę. Obwiniają Polaków
Następny artykuł„Likwidator kontra Kaczystan”. Powstanie satyryczny komiks o rządach PiS-Kukiz
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również