UDOSTĘPNIJ

TVP boryka się z poważnymi problemami finansowymi, które rozwinęły się w związku z bojkotem telewizji ze strony zwolenników opozycji. Odpływ widzów wygenerował straty, a TVP robi co może by nie utonąć. 

Telewizja Polska zamierza uratować się kredytem na astronomiczną kwotę 800 milionów złotych. „Dziennik Gazeta Prawna” dowiedział się, że TVP miałoby spłacać dług w ciągu sześciu najbliższych lat głównie ze środków pochodzących z abonamentu.

Odpływ widzów wprowadził TVP w poważne problemy finansowe. Wygenerowało to potężną stratę roczną na poziomie 180 milionów złotych. Mało tego, wyemitowano obligacje o wartości 300 mln złotych.

Zaciągnięcie długu pod zastaw abonamentu ma zagwarantować pieniądze, które telewizja przeznaczy na budowę platformy internetowej, modernizację oddziałów regionalnych oraz produkcję nowych programów.

W ten sposób TVP ratuje się przed utonięciem, ale sytuacja nie wygląda kolorowo. Ustawa o abonamencie już teraz spotyka się z potężną krytykę ze strony obywateli, którzy nie oglądają telewizji i nie godzą się na płacenie abonamentu za coś z czego nie korzystają. Najprawdopodobniej państwo napotka spore problemy z egzekucją płatności, bowiem już teraz wiele osób otwarcie głosi, że nie będzie płacić abonamentu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również