UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Ralf Lotys / flickr

Jednym z gości programu „Drugie śniadanie mistrzów” prowadzonego przez Marcina Mellera na antenie TVN24 była reporterka i dziennikarka Anna Pamuła. W internecie zawrzało, gdy kobieta zaczęła przedstawiać swoje szacunki, ile warte jest życie Polaka. Warto zauważyć, że temat ten został podjęty przy okazji dyskusji dotyczącej przyjmowania uchodźców.

– Mamy przyjąć 7000 uchodźców. Załóżmy, że przyjmujemy ich do Polski i wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza się w powietrze i ginie 10 Polaków. Ale przecież uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną – szacowała Pamuła, czym zaskoczyła widzów przed telewizorami oraz innych gości programu. Dalej opowiedziała też o sytuacji, w której zapytała przeciwnika przyjmowania uchodźców, czy według niego życie Polaka jest warte więcej, niż tysięcy ludzi innej nacji.

Chociaż można rozumieć próby argumentacji dziennikarki i jej podejście do problemu, wielu internautów zaznaczyło, że nie powinna chyba robić tego w ten sposób. Jej refleksje na temat wartości ludzkiego życia i szacowania kogo warto ocalić i w jakiej ilości, dla dziesiątek komentujących jej wypowiedź użytkowników portali społecznościowych były po prostu nie na miejscu.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również