UDOSTĘPNIJ

Były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski zamierza zakładać nową partię, która będzie otwarcie głosić potrzebę ścisłej współpracy z Rosją. 

Piskorski w latach 2005-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Samoobrony. Podczas kryzysu ukraińskiego został komentatorem finansowanej przez Kreml telewizji Russia Today. Obserwował też wybory samozwańczych władz Donbasu, które nie zostały uznane przez Kijów.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piskorski zapowiada, że kolejnym krokiem w jego politycznej działalności będzie budowa nowej formacji.

? Wszystko zależy od kilku kluczowych spotkań. Jeśli zakończą się sukcesem, pod koniec stycznia ogłosimy powołanie komitetu inicjatywnego ? informuje.

Piskorski twierdzi, że Polska powinna pozostać w Unii, ale ograniczyć współpracę z USA, kierując się w stronę Moskwy i Pekinu.

? Po wybuchu konfliktu na Ukrainie część opinii publicznej, która ma odmienne poglądy od elit, może poczuć, że nie jest reprezentowana ? mówi Piskorski. ? Do podjęcia działalności nakłania mnie konglomerat złożonych ze środowisk od mocno lewicowych, przez związane Samoobroną, a na neoendeckich kończąc. Chęć zaangażowani zgłasza kilkunastu byłych posłów ? dodaje.

Piskorski próbuje wciągnąć do swojej formacji Piotra Ikonowicza i środowisko dawnych polityków Samoobrony.

źródło: rp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBojówki Prawego Sektora atakują ludzi na ulicach Charkowa
Następny artykułWłączamy niskie ceny – studium przypadku
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również