UDOSTĘPNIJ

W Państwie Islamskim, czyli powstałym na gruzach upadającego Iraku i Syrii samozwańczym kalifacie, dochodzi do prawdziwej dyskryminacji chrześcijan, będącej najprawdopodobniej przedsmakiem rzezi. Sunniccy ekstremiści, których celem jest ustanowienie państwa wyznaniowego opartego na zasadach prawa koranicznego, tym razem znaczą domy chrześcijan i Szyitów!

Chrześcijańskie domostwa znaczone są arabskim znakiem ?N?. Jest to pierwsza litera słowa ?Nasrani?, czyli po arabsku chrześcijanin. Literą ?r? terroryści oznaczają domostwa Szyitów. Ta litera pochodzi z kolei od słowa „rwafidh”, czyli ?tych co odrzucili wiarę?. Naznaczone domostwa zostały przez terrorystów sklasyfikowane jako własność Państwa Islamu.

ISIS odpowiada za liczne ataki i zamachy terrorystyczne oraz porwania, głównie w środkowym Iraku (zwłaszcza w tzw. sunnickim trójkącie śmierci). Terroryści z tej organizacji są odpowiedzialni min. za uprowadzenia, tortury i morderstwa. Jednakże, obecnie chrześcijanie w Iraku obawiają się prawdziwej eksterminacji. Chaldejski Patriarcha Bagdadu Louis Sako w dramatycznym apelu błaga o pomoc zwracając się do opinii publicznej na całym świecie:

?Do wszystkich w Iraku i na całym świecie. Do braci Muzułman, którzy mają głos w Iraku i na całym świecie. Do wszystkich, którzy uważają, że Irak mógłby pozostać krajem dla wszystkich Swoich Dzieci Do wszystkich przywódców myślowych i ideowych Do wszystkich głoszących wolność człowieka jako istoty. Do wszystkich obrońców godności ludzkiej i religii. POKÓJ I MIŁOSIERDZIE OD BOGA!”

Po proklamowaniu Państwa Islamskiego sytuacja chrześcijan stała się dramatyczna. Stają przed wyborem: albo przejdą na islam, albo będą płacić tak zwany jizya, czyli specjalny podatek, który muszą płacić ?innowiercy?. Jedyna alternatywa, to opuszczenie domostw z tym co zdołają wynieść w rękach. Zgodnie z prawem, jeśli opuszczą domostwa, przestaną one być ich własnością i przejdą we władanie Państwa Islamskiego.
Muzułmanie respektując Koran są zobowiązani do szanowania niewinnych i udzielania schronienia wdowom, sierotom, ubogim i bezbronnym. Jednakże, od dawna wiemy, że interpretacja Koranu przez terrorystów dalece odbiega od zapisanych w nim wartości. Zdając sobie sprawę, że apelowanie do terrorystów, to jak wołanie o pomoc do Księżyca, tekst kieruję do polskiej lewicy.

Rozumiem, że Kościół katolicki daje wam powody do tego, aby nie darzyć kleru sympatią. Rozumiem, że można mieć obiekcje co do tego, czy Polska faktycznie jest dziś państwem neutralnym wyznaniowo. Rozumiem, że w Kościele jest problem pedofilii. Jednakże, przynajmniej na razie, skupcie się na tym, co wyrabiają religijni przywódcy w Państwie Islamskim. Skupcie się na tym, że niedługo może dojść do krwawej masakry, która pochłonie tysiące ofiar. Czy znaczenie domów nie przypomina Wam początków eksterminacji pewnego narodu w Europie? Czy nie widzicie, że Kościół katolicki, choć ma swoje wady, jest przy sunnickich ekstremistach oazą pokoju?

Dlaczego na żadnym lewicowym portalu nie widzę informacji o tym co robią sunnici w Państwie Islamskim? Dlaczego non stop piszecie o ?zbrodniach Izraela? na Palestyńczykach, a nigdzie nie ma wzmianek o zagrożonych chrześcijanach w Państwie Islamskim? Pogódźcie się wreszcie z tym, że Inkwizycja miała miejsce kilkaset lat temu, a to DZIŚ mamy do czynienia z prawdziwym niebezpieczeństwem ze strony religii. Skierujcie więc swe antyklerykalne ostrze w kierunku Państwa Islamskiego, bo już chyba najwyższa pora. Dosyć podwójnych standardów. Dosyć wynoszenia tematu religii w szkołach na pierwsze strony, zamiatając pod dywan zbrodnie muzułmańskie. Pisanie prawdy nie jest dyskryminacją na tle religijnym. Pisanie prawdy jest Waszym pieprzonym obowiązkiem, szczególnie jeśli do tej pory stawialiście Kościół katolicki jako zagrożenie dla cywilizacji. Dlatego tolerancyjne koleżanki i tolerancyjni koledzy wyzbyjcie się tych uprzedzeń do katolików i zacznijcie o tym mówić!

arabic1

9 KOMENTARZY

  1. Lewicowcy mają niedojebane mózgi i nie będą wspominać ani o mordowanych chrześcijanach, ani o białych mordowanych w RPA – wręcz przeciwnie, w RPA wspierają nawet władzę, która daje przyzwolenie na te czystki !!!

  2. USA z UE są współodpowiedzialne za to co się tam teraz dzieje. Demokracja w państwach regionu jest nie utrzymania, oni potrzebują twardych dyktatorów żeby jako tako to funkcjonowało. Gdy takich braknie to skaczą sobie do gardeł sami. A najgorsi są właśnie religijni fundamentaliści sunniccy. Saddam był reprezentantem świeckiego nurtu a fundamentalistów tępił twardo. Dyktatura była, to fakt, ale porządek też był i ludzie codziennie nie ginęli w zamachach bombowych czy strzelaninach. Kobiety ubierały się jak chciały i studiowały na uniwersytetach i nikt nie oblewał ich kwasem za to, że się kształcą. Chrześcijanie nie byli wcześniej prześladowani i mieszkało ich w Iraku 1,5 miliona a obecnie ostała się jedynie garstka. Tak samo było w Libii Kadafiego, za Mubaraka w Egipcie i za Asada w Syrii zanim w sprawy tych krajów zaczęły się mieszać inne państwa. Nie twierdzę, że to byli dobrzy i szlachetni przywódcy bo każdy miał mniej lub więcej za uszami ale jestem przekonany, że większość obywateli tych państw i tak wspomina dawne czasy dyktatur z sentymentem bo w porównaniu do tego co było to dopiero teraz mają piekło na co dzień. Islamiści mają swoją wizję świata, która wszelkie bestialstwo usprawiedliwia. Przecież oni się swoimi zbrodniami chwalą i publikują je w internecie podczas gdy w innych przypadkach konfliktów każdy zawsze zbrodnie popełnione ukrywa i tuszuje. A oni nie, oni są dumni z tego co robią. Nie ma w tej chwili na naszej planecie większego zagrożenia dla pokoju niż właśnie ISIL w Syrii i Iraku. Skoro "spece" z USA narozrabiali to powinni to teraz naprawić. Dozbrajanie Kurdów jest jak najbardziej słuszne, od czasu do czasu islamistów także warto dronami zbombardować. Tym razem im się należy jak najwięcej bomb na ich zakute głowy. Amerykanie mleka naważyli więc muszą je teraz wypić a nie odwrócić się i udawać, że nic się nie stało. Źle, że się wmieszali wcześniej ale teraz to akurat powinni zainterweniować po to aby zminimalizować szkody wyrządzone przez siebie ich wcześniejszą interwencją. Przy okazji przypominam, że pretekst do ataku na Irak był fałszywy a dowody na to, że dysponuje on bronią masowego rażenia były sfabrykowane. Amerykanie zaatakowali by nawet gdyby Saddam miał do obrony tylko bambusowe kije bo tak naprawdę chodziło o ropę oraz wielką politykę mocarstwową USA…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ