UDOSTĘPNIJ

Tunahan Kuzu i Seleuk Ozturk, muzułmańscy posłowie z Holandii założyli pierwszą w Europie partię islamską.

Po odejściu z holenderskiej Partii Pracy, dwóch muzułmańskich parlamentarzystów utworzyło własne ugrupowanie, które oficjalnie ma dbać o równe prawa dla wszystkich członków holenderskiego społeczeństwa. Pojawiły się jednak oskarżenia, że nowa partia będzie realizować tylko postulaty islamskiej mniejszości zamieszkującej Holandię.

Założyciele pierwszej w Unii Europejskiej partii muzułmańskiej są znani z promocji islamu, zastraszania posłanek, utrzymywania bliskich relacji z Ankarą i tureckim prezydentem Recepem Erdoganem oraz ze współpracy z Diyanet – tureckim biurem ds. religijnych, które utrzymuje holenderskie meczety.

Holenderskie władze od lat mają problemy z integracją mniejszości muzułmańskich, które tworzą tzw. społeczeństwa równoległe. Ozturk i Kuzu postanowili wykorzystać ten potencjał do zbudowania ugrupowania, które będzie w stanie propagować kulturę i wartości islamskie w życiu publicznym. 77 proc. tureckich wyborców Partii Pracy zadeklarowało w ostatnio przeprowadzonym sondażu, że poprze nowe ugrupowanie.

źródło: pch24

7 KOMENTARZY

  1. wielkie oby, chociaż lewaków już się nie da nawrócić… można mieć tylko nadzieje że jak już muslimy podetną im gardła to reszta europejczyków będzie w stanie wybudować nowe państwa na gruzach staryc

  2. haha, lewacy i komunisci mieli swoje pięć minut od 1918 do 1990 roku. A islam (specjalnie przez małe "i") zarzynał ludzkość od wieków a zacznie dopiero zarzynać tak naprawdę teraz. Nie chodzi o to że brzydzę się koranem, bardziej się go boję….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ