UDOSTĘPNIJ

Przestępcy wymyślili nowy sposób na wirtualne oszustwo. Tym razem ich celem padli klienci Orange, którym wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty zaległości zawierające złośliwe oprogramowanie. 

Oszuści wysyłają do klientów Orange fałszywe wezwania do uregulowania zaległości. W mailu – do złudzenia przypominającym autentyczną wersję takich wezwań – oprócz samego wezwania jest podany link do rzekomego rozliczenia, na którego podstawie naliczone zostały zaległości. Problem w tym, że pod linkiem nie ma żadnego rozliczenia tylko złośliwe oprogramowanie instalujące się automatycznie na komputerze ofiary po kliknięciu w link.

Fałszywe wezwanie można rozpoznać zwracając uwagę na adres e-mail nadawcy. W fałszywym wezwaniu widnieje „zaleglosci@orange.pl”, podczas gdy autentyczny adres e-mail wykorzystywany przez Orange to kontaktu z klientami ws. zaległości to „fakturaF@pl.orange.com”. Operator informuje także, że wszystkie rozliczenia za usługi Orange są załączane bezpośrednio do maila, nigdy pod postacią linków do stron zewnętrznych.

Na razie nie wiadomo czemu służy automatycznie instalujące się złośliwe oprogramowanie jednak można przepuszczać, że jest to wirus, dzięki któremu oszuści mają dostęp do poufnych danych znajdujących się na zainfekowanych komputerach tj. numery i hasła do kont bankowych.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh,

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJest doniesienie do prokuratury na Monikę Olejnik
Następny artykułBiskup-lesbijka: Usunąć krzyże i zastąpić je kierunkowskazem do Mekki
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również