UDOSTĘPNIJ

Policja stanu California aresztowała około 20 osób, które brały udział w zamieszkach po wystąpieniu Donalda Trumpa w mieście Costa Mesa (hrabstwo Orange, California).

Po wystąpieniu Donalda Trumpa w budynku Pacific Amphitheater na ulicy zebrały się setki przeciwników charyzmatycznego miliardera. Protesty przerodziły się w zamieszki, kiedy amfiteatr zaczęli opuszczać zwolennicy Trumpa.

Protestujący zastopowali ruch na pobliskich ulicach oraz zniszczyli policyjny radiowóz. Policja spacyfikowała i rozpędziła uczestników protestów, według danych lokalnych mediów nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Wielu protestujących wyszło na ulice Costa Mesa, aby wyrazić swój sprzeciw wobec głoszonych przez Trumpa poglądów dotyczących kwestii imigracyjnych. Według danych z 2010 roku 35% mieszkańców miasta określa siebie jako Latynosów. 

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrump o Polsce: Opuściliśmy tego sojusznika
Następny artykułSondaż: Coraz więcej Rosjan deklaruje wiarę w Boga, 5 proc. to muzułmanie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również