UDOSTĘPNIJ
Fot. Twitter/US Embassy Warsaw

O rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, przypadającej na 1 sierpnia, nie zapomniała także ambasada Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. Na jej Twitterze opublikowano zdjęcie amerykańskiego żołnierza, który trzyma kotwicę, będącą symbolem Polski Walczącej. Fotografia bardzo szybko podzieliła jednak internautów.

– Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! – napisali na Twitterze przedstawiciele ambasady USA w Polsce.

Do posta dołączyli także zdjęcie żołnierza marines trzymającego symboliczną kotwicę. Wielu Polaków pochwaliło gest Amerykanów oraz podziękowało za pamięć o tym bardzo ważnym historycznym wydarzeniu. Nie wszyscy byli jednak tak entuzjastyczni.

– Amerykanie coś zrobili dla powstania? Był tylko jeden zrzut lotniczy, gdy Warszawa już dogorywała. Później sprzedali Polskę w Jałcie. Wstyd! – napisał na temat fotografii ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Znalazł on w swoim stanowisku wielu zwolenników, jednak negatywne opinie mieszały się z podziękowaniami kierowanych do Amerykanów.

Warto zaznaczyć, że przecież sam prezydent Donald Trump podczas wizyty w naszym kraju także bardzo patetycznie opowiadał właśnie o Powstaniu Warszawskim. Bez wątpienia zdobył tym uznanie wielu Polaków, dla których znajomość historii jest bardzo istotną częścią poczucia przywiązania do ojczyzny.

Fot. Twitter

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również