UDOSTĘPNIJ
źródło: netdna-ssl.com, survivalinternation.com

Gaz pieprzowy i pojazdy opancerzone zostały użyte przeciw protestującym Indianom. Do sytuacji doszło w Północnej Dakocie, gdzie ma powstać jeden z odcinków długiego na 1 200 mil rurociągu. Kontrowersje wzbudza bowiem fakt, że rurociąg przechodzić będzie przez ziemie uważane przez Indian za święte.

Kilkaset protestujących Indian i wspierających ich aktywistów zostało otoczonych podczas czwartkowych protestów przez kordon policyjny. Ludzie ci protestowali bowiem przeciw budowie odcinku rurociągu w Północnej Dakocie (Dakota Acces Pipeline – DAPL).

Jak przekonują Indianie – ziemie, przez które przebiegać będzie rurociąg, są święte i nie wolno ich naruszać. Ten przetnie bowiem tereny przyległe do rezerwatu Standing Rock w odległości pół mili od granic rezerwatu.

Miejscowi dołączyli się do protestu Indian w obawie, że budowa DAPL doprowadzi do zanieczyszczenia lokalnych źródeł wody pitnej. Szczególne kontrowersje wzbudza fakt, że rurociąg przebiegać ma pod rzeką Missouri.

Choć protesty przeciw budowie ścieżki rurociągu w Dakocie trwają od miesięcy, w ubiegły czwartek doszło do ostrych starć z policją. Funkcjonariusze użyli bowiem przeciw demonstrantom gazu pieprzowego, kiedy przeciwnicy DAPL mieli (według policji) podpalać urządzenia do budowy rurociągu.

141 osób zostało aresztowanych. Według ich słów, walka o przerwanie budowy nie zostanie zawieszona. Już ogłoszono kolejną wielką demonstrację, która odbyć się ma w najbliższym czasie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: dzienniknarodowy.pl, youtube.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChcą zatrzymać zmianę czasu. „Nie daje już żadnych korzyści, ma wiele wad”
Następny artykułSondaż: Komu ufają Polacy?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również