UDOSTĘPNIJ
źródło: printscreen/facebook.com/TheWeatherChannel

We wtorkowy wieczór kilka tornad przeszło przez stan Kansas. O szczęściu mogą mówić mieszkańcy Dodge City. Jedna z najsilniejszych trąb przeszła zaledwie trzy mile od centrum tego miasta. Zniszczone zostały jednak domy na jego peryferiach.

We wtorkowy poranek nad Kansas w okolicach Oklahoma City pojawiła się superkomórka burzowa. Dopiero wieczorem na ziemi zaczęły pojawiać się tornada. Jedne z pierwszych można było zaobserwować w okolicach miast Tulsa, Amarillo i Dodge City.

Na północ od ostatniego z nich było szczególnie niebezpiecznie. Tam zaraz za pierwszą trąbą uformowały się kolejne. Sytuacja była napięta, gdyż tornada znajdowały się niebezpiecznie blisko miasta.

Mieszkańcy mogą mówić jednak o niemałym szczęściu, bowiem tornada nie przeszły przez centrum. Niestety, tornada przeszły zaledwie 3 mile od Dodge City zniszczone zostały więc budynki znajdujące się wśród pól wokół miasta.

Ostatnio tak zagrożone klęską żywiołową Dodge City było w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to na południe od miasta uformował się potężny cyklon. Wtedy także mieszkańcy mieli szczęście, gdyż cyklon nie wdarł się między zwartą zabudowę miejską.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: weather.com, facebook.com, youtube.com
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również