UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay.com

Urzędnicy zajmujący się rozwiązywaniem problemów alkoholowych zdiagnozowali nowy problem – czekoladki z alkoholem. Jak twierdzi Krzysztof Brzózka, który piastuje urząd dyrektora Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zjedzenie pół kilograma czekoladek nadziewanych alkoholem jest równoznaczne z wypiciem kufla piwa. Urzędnik postanowił zająć się sprawą, argumentując to tym, że nawet minimalna ilość alkoholu może zaszkodzić osobom zażywającym leki.

Jak donosi „Rzeczpospolita” urzędnicy z Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaalarmowali prokuraturę, po tym, jak w sklepie kupili słodycze, w których zawartość alkoholu przekraczała 4,5%, a czekoladki nie były sprzedawane na stoisku z alkoholami.

Pracownicy PARPA uważają, że czekoladki które zawierają ponad 4,5% alkoholu powinny być zaklejone banderolą. Cukierki, które zawierają mniejsze ilości alkoholu – zdaniem urzędników – takiej banderoli posiadać już nie muszą, ale powinny być sprzedawane tylko i wyłącznie w sklepach, które posiadają koncesje na handel alkoholem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Rmf24.pl/”Rzeczpospolita”

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCo piąty nauczyciel matematyki nie zna podstaw… matematyki
Następny artykułZniszczono cmentarz żołnierzy radzieckich. Sprawcami dzieci
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również