UDOSTĘPNIJ

Komisja Europejska jest poważnie zaniepokojona skalą korupcji w Polsce. Okazuje się, że brakuje przejrzystości i przy przetargach publicznych. Szwankuje przede wszystkim nadzór antykorupcyjny w spółkach skarbu państwa. 

W rankingu jesteśmy lepsi jedynie od Rumunii i Bułgarii, mimo iż obejmuje on aż 28 krajów. Radio RMF podaje, iż skala korupcji w trzech ostatnich krajach jest „niepokojąca”.

Z badań wynika, iż 82 proc. Polaków jest zdania, że korupcja w Polsce jest rozpowszechniona, co jest tragicznym rezultatem.

Unijni komisarze przekazali polskim władzom zalecenia, jak można walczyć  z problemem. Przede wszystkim wzmocnić należy zasady ochrony antykorupcyjnej spółek skarbu państwa oraz zwiększyć przejrzystość przy przetargach publicznych w dziedzinie ochrony zdrowia.

Komisja żąda, aby Polska przyjęła długoterminową strategię antykorupcyjną oraz stworzyła szczegółową listę antykorupcyjnych działań.

Reprymendę dostała również uchodząca za wzór uczciwości Holandia, choć jest to marnym pocieszeniem. Holendrzy mają problem z brakiem przejrzystości przy finansowaniu partii politycznych.

źródło: RMF FM, fakt.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOcieplania wizerunku premier Kopacz c. d.
Następny artykuł?Deutschland, Deutschland über alles…??
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

3 KOMENTARZY

  1. Im więcej regulacji tym więcej pokus. "Szwankuje przede wszystkim nadzór antykorupcyjny w spółkach skarbu państwa" – po co są spółki skarbu państwa? każdy doskonale wie, że do obsadzania znajomych królika w zarządach jak KGHM, szwankuje nadzór antykorupcyjny to wprowadźmy nadzów nadzorujący nadzór antyk a następnie nadzór kontrolujący nadzór… itd. Nic się nie zmieni. Demokracja to taki ustrój w którym większość (głupich jest więcej niż mądrych) tyranizuje mniejszość plus kilkuset cwaniaków którzy potrafią to wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ