UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia.org

Ukraińska prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Januszowi Korwin-Mikkemu. Chodzi o wizytę polskiego polityka na Krymie w ubiegłym roku oraz działalność na szkodę państwa Ukraińskiego. 

Prokuratura w Kijowie uważa, że Janusz Korwin-Mikke nielegalnie przekroczył granicę oficjalnie należącego do Ukrainy a w rzeczywistości znajdującego się pod okupacją Rosji Krymu. Śledczy powołują się na ukraińskie i międzynarodowe prawo, które wymaga przy przejściu przez granicę Krymu poddania się kontroli ukraińskich służb granicznych, czego polski polityk nie zrobił (na teren półwyspu dostał się z terytorium Rosji).

Nazywany przez ukraińskie media „antyukraińskim sympatykiem Putina” Janusz Korwin-Mikke jest podejrzewany przez ukraińską prokuraturę także o działalność na szkodę państwa ukraińskiego.

Podobne śledztwo toczy się przeciwko byłemu premierowi Włoch, Silvio Berlusconiemu.

Jak z kolei informowaliśmy wcześniej, ukraińscy parlamentarzyści uczestniczący w styczniowej debacie „Europa-Ukraina”, z powodu obecności lidera KORWiN-y, w ramach protestu opuścili salę, na której odbywało się spotkanie. Więcej o proteście ukraińskich polityków można przeczytać tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: polskie radio 

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSłynna milionerka weźmie 500 zł na dziecko. Ma szóstkę. „Nie dyskryminujmy dzieci”
Następny artykuł100 dni nierządu PiS – „krótkie” podsumowanie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również