UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

W ostatnich dniach w sieci pojawił się krótki film, na którym widzimy grupę mężczyzn pikietujących pod polską ambasadą na Ukrainie, którzy dokonują publicznej egzekucji na kukle polskiego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jak wynika z nagrania egzekucja kukły polskiego prezydenta to kara za „wzbudzanie antyukraińskiej histerii w Polsce”. Jak zaznacza widoczny na nagraniu lider akcji Andrij Biłecki (dowódca ochotniczego pułku Azow), „taki los spotka każdego kto będzie działał przeciwko jedności ukraińskiej nacji”.

Odciętą głowę kukły prezydenta Komorowskiego wrzucono na teren polskiej ambasady, towarzyszyły temu okrzyki „Chwała nacji, śmierć wrogom” oraz „To dla naszych polskich braci”.

Grupa pikietujących mężczyzn to ukraińskie Zgromadzenie Socjal-Narodowe, odwołujące się do ideologii i symboliki nazistowskiej.

Jak zauważa portal kresy.pl wbrew dacie publikacji filmu, pochodzi on z 2013 roku, w czasie gdy odbywały się obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.

źródło: youtube/kresy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł#MonitorujemyMedia: TVN24 znów szokuje! Policja kłamie?
Następny artykułPoseł PiS: Opodatkować wspólne przejazdy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również