UDOSTĘPNIJ

Ukraińscy neonaziści chcą zapolować na Tomasza Maciejczuka, polskiego korespondenta wojennego i wolontariusza ze wschodu Ukrainy, który ujawnia ich nazistowskie wybryki na terenie Polski.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o Vladzie K., Ukraińcu, który w niemieckim obozie śmierci KL Majdanek w skandaliczny sposób obraził polskie i żydowskie ofiary nazistów, z kolei kilka dni temu informowaliśmy o jego rodaku, Denisie S., który w podobny sposób zachowywał się w tym samym obozie-muzeum.

Obydwie sprawy nagłośnił Tomasz Maciejczuk, który za każdym razem informował o tym w sieci, na najpopularniejszych portalach społecznościowych w Polsce tj. Facebook, Twitter czy wykop.pl.

Jak się okazuje ukraińscy naziści, których zachowanie nagłośnił Maciejczuk, mają mu to za złe i skrzykują się do „polowania” na Polaka. Propozycja „zapolowania” na Maciejczuka miała wyjść od jednego z Ukraińców Vlada K., którego skandaliczne zachowanie ujawnił Polak. O zamiarach Ukraińców poinformował sam Maciejczuk, który bardzo dokładnie śledzi wszystkie ich ruchy.

– Zapolujmy na Maciejczuka! On zniszczył mi życie, a teraz próbuje zniszczyć życie kolejnego z nas! – miał zwrócić się Ukrainiec do kolegów z nazistowskiej organizacji Misanthropic Division działającej na terenie Ukrainy a także – jak przekonuje Maciejczuk – na terenie Polski.

Sam Maciejczuk traktuje słowa i groźby wysuwane pod jego adresem ze strony ukraińskich nazistów bardzo poważnie ponieważ jak twierdzi – będąc wolontariuszem w Donbasie wielokrotnie był świadkiem jak Ukraińcy powiązani z nazistowskimi organizacjami nielegalnie wywozili z frontu wojennego broń i amunicję (z którą pozują do zdjęć umieszczanych na ukraińskich portalach społecznościowych) na zachód Ukrainy wobec czego mogą być uzbrojeni.

na zdj. Tomasz Maciejczuk / fot. youtube.com/tomaszmaciejczuk
na zdj. Tomasz Maciejczuk / fot. youtube.com/tomaszmaciejczuk

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPolski książę Jan Żyliński zdradza plany swojej kampanii na burmistrza Londynu
Następny artykułChwała bochaterom!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również