UDOSTĘPNIJ

Ukraińscy żołnierze walczący z separatystami na wschodnich rubieżach kraju używają mundurów Wojska Polskiego. Jest to o tyle niebezpieczne, iż może sugerować zbrojny udział Polski w konflikcie.

Sprawa wyszła na jaw dzięki materiałowi zamieszczonemu pod koniec grudnia przez stację TVN. Chodzi o reportaż Blanki Zalewskiej pt. „Polka na linii frontu”, który jest dostępny w internecie. Autorka przedstawiła w nim jak funkcjonują na co dzień ukraińscy żołnierze toczący boje z separatystami.

Podczas jednej ze scen widać mężczyznę ubranego w polski mundur polowy z naszywką Wojska Polskiego. Żołnierz przekonuje, że wykorzystując własne fundusze zakupił mundur na bazarze. Wszystko przez to, iż armia nie nadąża z zaopatrzeniem żołnierzy w odpowiednie mundury.

Pod względem prawnym, wolno używać mundurów, które nie są obecnie używane przez armię danego kraju. Jednakże, kontrowersje budzi fakt, iż żołnierz nie odpruł naszywki.

źródło: prawy.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSchetyna: Polacy muszą się przygotować do wojny
Następny artykułCzarnoskóry muzułmanin bohaterem. Ukrył kilkunastu Francuzów przed terrorystami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również