UDOSTĘPNIJ

Fiaskiem zakończyła się próba dostarczenia kresowiakom z Lwowa świątecznych darów. Plany dobroczyńców z Polski pokrzyżowały Ukraińskie Służby Graniczne.

Ukraińcy nie wpuścili na terytorium swojego państwa transportu ze świątecznymi darami, które przekazali kibice Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Resovii Rzeszów. Prezenty mieli otrzymać Polacy we Lwowie, niestety transportująca paczki grupa kibiców nie zdołała ich przekazać kresowiakom. Po 29-godzinnym czasie oczekiwania na granicy, zostali zawróceni.

?Z przykrością informujemy, że wczoraj transport z darami zebranymi przez kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego i Resovii Rzeszów dla Polaków mieszkających we Lwowie nie został wpuszczony na terytorium Ukrainy. Po 29 godzinach spędzonych na granicy z dużymi problemami powrócił on z powrotem do Rzeszowa? ? czytamy na profilu Podkarpaccy Kibice.

Kibice postarają się po raz kolejny doręczyć produkty, na które czekają Polacy w Lwowie. Nie znamy oficjalnej przyczyny cofnięcia transportu.

źródło: Wirtualna Polonia

27 KOMENTARZY

  1. To już dawno wiedzieliśmy, że to niedojrzały jeszcze naród do samostanowienia – są zbyt dzicy no i kacapy ich pewnie skończą, cóż jeżeli sami do swoich na majdanie strzelają to cóż się po nich (ukraińcach) spodziewać można było – tak, to debilny pomysł, żeby dawać im jakiekolwiek pieniądze – to tak jak by dać menelowi – wiadomo, że straci na wódkę – ukraincy są tacy sami. a panowie z łodzi i z rzeszowa, niech zaproszą tych ze lwowa polaków do siebie, tam im dadzą te prezenty, a o przewiezienie do Lwowa niech już ich głowa nie boli.

  2. Dlaczego nie wpuszczono?? Jak się jedzie na pałe , bez dokumentów tego co się wiezie i dla kogo to potem są takie skutki. . To jest granica państwa i obowiązują procedury , są potrzebne dokumenty..Każdy kto przewozi masówkę przez granicę wie jak to się robi. Tak to jest jak transportami zajmują się dyletanci. Potem są takie skutki. Jak chce się taki transport zrobić to najpierw wypadało by się dowiedzieć jak to się robi a nie winę zwalać na Ukraińców

  3. Jaro Tkocz ludzie pozbierali pieniądze pokupowali prezenty i inny dary chcieli im zawieźć a Ty polaczku jeszcze będziesz na nich pluć że się nie przygotowali – standardowy Polak. Weź że rusz dupe spróbuj komuś pomóc, a nie wytykaj im błędów.

  4. Karol Kołodziej A skąd wiesz czy nie pomagam? Dupę sam możesz ruszyć. My od Roku wysyłamy pomoc i sorry ale w tej materii dyletantem nie jestem. W niedziele wróciłem z Ukrainy i zawieźliśmy paczki dla ponad 200polskich dzieci z okolic Tarnopola I nie obrażaj mnie pajacu jeden bo w du**e byłeś i g**no wiesz.

  5. Żeby wesprzeć Polaków a Ukrainie należy: A) wysłać czołgi, B) wysłać paczki pocztą, C) Zaproponować sprzedaż mienia na Ukrainie i zaproponować kupno go w Polsce (moim zdaniem najlepszy prezent dla Polaków po obu stronach granicy) Jakie jest Wasze zdanie?

  6. Żeby wesprzeć Polaków a Ukrainie należy: A) wysłać czołgi, B) wysłać paczki pocztą, C) Zaproponować sprzedaż mienia na Ukrainie i zaproponować kupno go w Polsce (moim zdaniem najlepszy prezent dla Polaków po obu stronach granicy) Jakie jest Wasze zdanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ