UDOSTĘPNIJ

Po wydarzeniach na kijowskim Majdanie Ukraina odnotowała znaczący spadek zainteresowania ze strony turystów. Według Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy napływ zagranicznych turystów spadł wciągu 2 lat o ponad 90%.

Według opublikowanych danych w roku 2015 Ukrainę odwiedziło 15 tysięcy zagranicznych turystów. To wynik o 93,5% niższy niż w roku 2013.

Agencja odnotowała również fakt, że sami Ukraińcy coraz rzadziej decydują się na odpoczynek za granicą. W ciągu 2 lat liczba osób spędzających wakacje poza granicami państwa spadła o 35%, natomiast liczba Ukraińców wypoczywających w swoim kraju zmniejszyła się dwukrotnie.

Znaczący wpływ na wynik powyższych statystyk ma fakt utraty przez Ukrainę Półwyspu Krymskiego, który był miejscem najchętniej odwiedzanym przez zagranicznych turystów. Ukrainę coraz rzadziej odwiedzają także Rosjanie, którzy przed wydarzeniami na kijowskim Majdanie byli narodem najczęściej wypoczywającym w tym kraju. Turyści z państw zachodnich obawiają się z kolei niestabilnej sytuacji politycznej oraz martwią się o swoje bezpieczeństwo.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3262078

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNergal rozsypał na scenie prochy fana (video)
Następny artykułSondaż: Burmistrzem Londynu zostanie muzułmanin Sadiq Khan
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również