UDOSTĘPNIJ
fot. wikipedia

Ukraińskie media oceniają liczbę zabitych na 2353 osoby. Jest to liczba o 400 osób większa niż podaje ukraińska armia.

Ilość zabitych udowadnia, że zawieszenie broni tak naprawdę nie istnieje. Pomimo braku dużych operacji wojskowych na linii frontu wciąż dochodzi do wymiany ognia. Straty po stronie rosyjskiej pozostają nieznane, gdyż nikt nie próbuje liczyć zabitych.

Nie wiadomo jakie straty dokładnie poniosła Ukraina. Według wojska od 2014 roku do 19 września zginęło 1915 żołnierzy, a 67 dostało się do niewoli. Dane podawane przez media, które opierają się o oficjalne raporty, relacje świadków i przekaz lokalnych gazet mówią o 2353 zabitych do 24 września. 7116 żołnierzy zostało rannych.

Straty wśród cywilów są większe. Śmierć poniosło 5609 osób, a 10697 zostało rannych. Według raportu Komisji do Spraw Uchodźców przy Organizacji Narodów Zjednoczonych do opuszczenia swoich domów, zostało zmuszonych niemal półtora miliona ludzi.

Dni w których nie ginie żaden z Ukraińców, należą do wyjątków. Niemal codziennie ktoś traci życie i to nie tylko z powodu ostrzału, ale także od potajemnie podłożonych min przeciwpiechotnych czy przeciwpancernych.

jo, źródło: defence24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Strefa szariatu” to trolling Karachana. „Chodziło o ból dupy”
Następny artykułPieczyński: Zlikwidować Watykan, papież przed sąd
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również