UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Z okazji 73. rocznicy utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii ukraiński odpowiednik IPN opublikował infografikę, w której Polskie Państwo Podziemne zostało zestawione na równi z III Rzeszą i ZSRS.

Na opublikowanej przez ukraiński Instytut Pamięci Narodowej infografice przedstawieni zostali m.in. „wrogowie ukraińskiego ruchu wyzwoleńczego w latach 1940-1960”.

Jak zauważył portal kresy.pl, obok symboli niemieckiej III Rzeszy i Związku Sowieckiego znalazł się również symbol Polskiego Państwa Podziemnego.

fot. nv.ua
fot. Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej/nv.ua

Ukraińska Powstańcza Armia to formacja zbrojna stworzona przez frakcję banderowską Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów pod koniec 1942 roku, działająca głównie na Wołyniu i w Galicji Wschodniej oraz na terenie na zachód od Linii Curzona. UPA jest odpowiedzialna za zorganizowanie i przeprowadzenie ludobójstwa polskiej ludności cywilnej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: kresy.pl

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł