UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret o przeniesieniu do rezerwy 45 tysięcy ukraińskich żołnierzy. Powyższa informacja została opublikowana w piątek, 25 marca, na oficjalnej stronie prezydenta.

Poroszenko wyjaśnia, że demobilizacja obejmie żołnierzy tzw. „czwartej fali”, czyli osób powołanych do służby w armii między 21 lipca 2014 roku, a 14 stycznia 2015 roku. Prezydent zaznaczył, że demobilizacja nie wpłynie negatywnie na potencjał obronny kraju, ani na zmniejszenie jednostek znajdujących się na wschodzie Ukrainy oraz w pobliżu Półwyspu Krymskiego.

Według Poroszenki ukraińscy żołnierze otrzymują za swoją służbę godziwe zarobki. Prezydent zdradził, że wojskowi zatrudnieni na kontrakt, przebywający w regionie konfliktu w Donbasie, otrzymują od państwa miesięcznie nie mniej niż 11 tysięcy hrywien (1,600 złotych). Żołnierze stacjonujący poza strefą konfliktu zarabiają minimalnie 7 tysięcy hrywien (tysiąc złotych).

źródło: tvrain.ru

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSondaż: Wzrost popularności Stalina w Rosji
Następny artykułKhalidov ostro krytykowany za zdjęcie z karabinem. „Wypier*alaj z Polski!”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również