UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Silar)

Porażające doniesienia z Sejmu. To będzie prawdziwy szturm PiS, który zmieni wszystko. W szoku są również największe potęgi Unii Europejskiej, które patrzą na nasz kraj z niedowierzaniem.

Dziś o godzinie 12:00 w Sejmie ma odbyć się posiedzenie nadzwyczajnej komisji w sprawie nowelizacji kodeksu wyborczego. Jak ustaliło RMF FM, posłowie PiS-u, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zorganizują szturm na członków Państwowej Komisji Wyborczej przed wyborami samorządowymi i wymienią ich na – jak przekonują komentatorzy – podległych sobie i zaufanych ludzi.

Wszystko przez to, że PKW ma poważne zastrzeżenia wobec propozycji zmian w ordynacji wyborczej. Komisja ostrzega, że według projektu PiS komisarze wyborczy i członkowie PKW nie będą już musieli być sędziami, a mniejsze okręgi, zwłaszcza w sejmikach, zaszkodzą mniejszym partiom i stowarzyszeniom. Dodaje również, że przeprowadzanie tak daleko idących zmian w organizacji wyborów w tak krótkim okresie (poniżej roku) stanowi zagrożenie dla prawidłowego przebiegu wyborów.

ZOBACZ TAKŻE: PKW miażdży pomysł PiS.

Wybór członków PKW

W założeniu ustawy PiS o PKW nowych członków będzie powoływał prezydent, ale na innych zasadach. Mają ich wyznaczać głównie posłowie. Tylko o dwóch (z dziewięciu) zadecydują prezesi Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego. Dodatkowo, członkowie PKW nie będą musieli być sędziami.

Obecnie w skład PKW wchodzi 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa TK, 3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa SN, 3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa NSA.

Wybory samorządowe 2014

W listopadzie 2014 Państwowa Komisja Wyborcza stała się przedmiotem krytyki w związku z m.in. nieprawidłowym działaniem systemu informatycznego podczas I tury wyborów samorządowych i spowodowanym tym blisko tygodniowym opóźnieniem w podaniu oficjalnych wyników głosowania. W grudniu 2014 Krajowe Biuro Wyborcze rozpoczęło prace nad budową nowego systemu informatycznego do obsługi wyborów. PKW podjęła decyzję, że do czasu zakończenia tych prac i pomyślnego wyniku testów, wszystkie wybory w 2015 będą przeprowadzane bez wsparcia systemu informatycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Ten sondaż to śmiertelny cios w PiS! Polacy popierają…

Unia w szoku

To co właśnie ujawniono, z prędkością błyskawicy dotarło do uszu władz Unii Europejskiej, którzy wciąż nie mogą wyjść z szoku. Jak przekonują, działania polskiego rządu to kolejny krok w procesie łamania prawa i niszczenia demokracji.

Źródło: RMF FM

Ta polska wieś ZACHWYCA ludzi na całym świecie!

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również