UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Wielu Polaków na te dane czekało z niecierpliwością. Kancelaria Sejmu właśnie ujawniła oświadczenia majątkowe polskich posłów. Oczywiście największą uwagą cieszy się to należące do bez wątpienia najpotężniejszego człowieka w kraju – Jarosława Kaczyńskiego. Jak się okazuje, prezes PiS ma długi.

Oświadczenie majątkowe Grzegorza Schetyny z dwoma drogimi samochodami czy oświadczenie Ryszarda Petru z zaoszczędzoną niemałą sumą zostały całkowicie przyćmione przez to, jakie złożył Jarosław Kaczyński. Niejednego bowiem ciekawi, jakimi pieniędzmi dysponuje lider partii rządzącej.

Jak wykazał Kaczyński w oświadczeniu, dysponuje oszczędnościami w wysokości 5 tys. złotych oraz jest współwłaścicielem domu o wartości 1,5 mln złotych. W ubiegłym roku miał otrzymać 147 049,50 zł w ramach uposażenia poselskiego, 29 676,96 zł diety i 38 255,10 zł emerytury z ZUS. W sumie uzyskał 214 981,65 zł w ubiegłym roku.

Najciekawsze w oświadczeniu prezesa PiS jest jednak to, że Kaczyński ma długi. Lider PiS przyznał bowiem w dokumencie, że jest dłużny 45 tys. zł Janinie Goss. Kim jest osoba, u której dług ma najpotężniejsza osoba w kraju?

Janina Goss nie rozmawia z mediami ani nie pełni w PiS kluczowych funkcji, jednak – jak twierdzą bliskie prezesowi osoby – jej wpływ na Jarosława Kaczyńskiego jest trudny do przecenienia. Kiedyś powołano ją do zarządu powiązanej z PiS spółki „Srebrna”, a także powierzono prezesurę w powiązanej ze Srebrną spółce wydającej „Gazetę Polską Codziennie”. Janina Goss nadzorowała także Polskie Radio i  przewodniczyła radzie nadzorczej TVP za czasów poprzednich rządów PiS 

Jarosław Kaczyński jest też zadłużony na 135 tys. zł w SKOK Kasie im. Stefczyka z powodu kredytu. Jak tłumaczy, wziął go, aby pokryć koszty leczenia swojej matki.

Pełne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego dostępne jest tutaj.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również