UDOSTĘPNIJ

Komisja Europejska po razy kolejny próbuje wprowadzić przepisy, które ocenzurują internet i sprawią, że dostawcy internetu będą zmuszeni do inwigilowania swoich klientów – donosi Dziennik Gazeta Prawna. 

ACTA była słynną umową z 2012 roku, która pod płaszczykiem ochrony własności intelektualnej wprowadzała cenzurę internetu i umożliwiała/nakazywała dostawcom internetu i usługodawcom inwigilowanie swoich klientów. Próba wdrożenia w życie zapisów z tej umowy wywołała w Europie jedne z największych protestów w ostatnich latach.

Jak się okazuje Unia Europejska nie poddaje się w próbie ocenzurowania internetu i zwiększenia inwigilacji internautów ponieważ przygotowano kolejny dokument, który „tylnymi drzwiami” wprowadza takie same rozwiązania.

Chodzi o 20-stronicowy dokument przygotowany przez Komisję Europejską dotyczący oficjalnie „ujednolicenia rynku cyfrowego”. Nowy dokument zakłada oficjalnie m.in. zniesienie geograficznych blokad w korzystaniu z internetu oraz obniżenie/wyrównanie cen przesyłek towarów zakupionych w sklepach internetowych.

Jednak jak zauważa DGP dokument ten zawiera także przepisy cenzurujące internet i zmuszające dostawców internetu do inwigilowania swoich klientów. Chodzi dokładnie o przepis, który daje możliwość nałożenia na dostawców internetu obowiązku kontrolowania umieszczanych w internecie treści pod kątem praw autorskich.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również