UDOSTĘPNIJ

Zgodnie z ogłoszoną wczoraj decyzją Komisji Europejskiej, Polska w przeciągu najbliższych pięciu lat ma otrzymać 69,3 mln zł na zapewnienie warunków bytowych dla uchodźców. Chodzi m.in. o schroniska dla azylantów – czytamy na portalu Ndie.pl.

Środki pochodzą ze specjalnego unijnego funduszu. Polska przyjmując subwencję będzie musiała realizować zalecenie i normy Unii Europejskiej. Nasz kraj ma stworzyć godne warunki życia dla sprowadzanych imigrantów. Pieniądze przeznaczone będą głównie na pomoc prawną dla uchodźców, ośrodki, w których będą mieszkać oraz na kampanię społeczną mająca na celu poprawę wiedzy Polaków o uchodźcach.

Na tak prowadzoną przez UE politykę imigracyjną narzekają polskie służby specjalne. Okazuje się, że potrzebują one gigantycznych środków, by móc skontrolować czy wśród sprowadzanych imigrantów nie ukrywają się terroryści. Polska zgodziła się na przyjęcie 2 tys. uchodźców, już teraz szacuje się, że naszym służbom specjalnym zabraknie pieniędzy na odpowiednie prześwietlenie tych osób.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁONdie.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzklarska Poręba: Pościg za busem z 31 imigrantami z Syrii i Afganistanu
Następny artykułKopacz: Nie będziemy autorami obietnic PiS i prezydenta Dudy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również