UDOSTĘPNIJ
fot. tvp info screenshot

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wczorajszych obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Gdy jedna z uczestniczek Powstania poprosiła harcerzy o pomoc w odczytaniu swojego przemówienia, na ochotnika zgłosił się sam prezydent Andrzej Duda. 

Podczas uroczystości pod „Pomnikiem Poległych Niepokonanych” w Warszawie z udziałem najważniejszych polityków oraz żyjących jeszcze uczestników Powstania Warszawskiego doszło do niecodziennej sytuacji.

Wanda Traczyk-Stawska ps. Atma, uczestniczka Powstania, z racji swojego wieku napotkała pewne trudności w odczytaniu tekstu do harcerzy. Kombatantka postanowiła więc zwrócić się o pomoc do stojących nieopodal młodych ludzi.

 – Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta, bo nie widzę… Na ochotnika, chłopcy! – zwróciła się do młodych ludzi uczestniczka Powstania.

Nieoczekiwanie, zamiast harcerza, do kombatantki podszedł prezydent Andrzej Duda.

 – Dziękuję, panie prezydencie. Pan też harcerz? – spytała Traczyk-Stawska na co prezydent odpowiedział skinieniem głowy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info / wpolityce

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNiemcy: Polak chciał przekroczyć granicę z karabinami maszynowymi
Następny artykułWiększość polskich miast sprzeciwia się likwidacji gimnazjów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również