UDOSTĘPNIJ

Niedawno w sieci pojawił się zwiastun animowanej satyry zatytułowanej ‚Na Wiejskiej’. Z krótkiej zapowiedzi można łatwo wywnioskować, że będzie ona przepełniona ostrym, niepoprawnym politycznie humorem.

Polityka od lat jest wdzięcznym tematem licznych satyr i wszelkiej maści parodii, dostarczającym widzom śmiechu. Tym razem ekipa rządząca stała się inspiracją dla twórców nowo powstałej kreskówki ‚Na Wiejskiej’, której zapowiedź można zobaczyć na YouTube.

Wśród animowanych bohaterów ze świata zwierząt z łatwością dostrzegamy postacie z rodzimej sceny politycznej. Między innymi Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

Można zauważyć mocną inspirację kultowymi produkcjami animowanymi takimi jak ‚Beavis and Butthead’ czy ‚Simpsonowie’.

Choć pierwszy odcinek jeszcze się nie pojawił, wiele mówi się o tym, że produkcja może stworzyć poważną konkurencję dla cieszącego się sporą popularnością w sieci ‚Ucha Prezesa’ autorstwa Roberta Górskiego.

Myślicie, że ‚Na Wiejskiej’ stanie równie popularne?

40 KOMENTARZY

 1. Licencje TWDC posiada? Jak nie to osobiście zgłoszę, bo już mi sie przejadło ciupanie na lewo i prawo PISu. Za PO takich fajności nie było. Albo się śmiejemy ze wszystkich albo wypierdalać z kolejną produkcją :)

   • A może po prostu nie chcą się zniżać do poziomu tej hołoty która tworzy pseudo spektakle typu Klątwa, Ucho Prezesa czy wyżej wspomniany „serial”? Jak by byli obiektywni pocisnęli by po wszystkich równo a nie tylko jedną stronę i to wygląda mi na kolejny element brudnej wojny politycznej opozycji o koryto. W ogóle ciekawe jest to, że obecny rząd cały czas oskarżają o to co sami wyrabiali za swojej kadencji ….

   • Pitek – Jest już bajka animowana w której występuje np. Petru. Oglądałeś „gumisie”? Tam był taki fajny Tołdi, strasznie podobny do Petru :)

    • Dla mnie wszelkie tego typu prostackie zagrywki są żałosne, nie ważne w którą stronę to idzie. Za grosz w tym kultury ani konstruktywnej krytyki jedynie prostackie ataki w tą czy inną stronę. Zamiast zająć się Polską to walczą między sobą o koryto i skłócają ludzi niepotrzebnie wykorzystując ich ślepe zapatrzenie w konkretną stronę konfliktu. Każda ze stron tego konfliktu ma swoje za uszami i powinno się wszystkich rozliczyć bez wyjątku.

     • Mam gdzieś prawo i lewo. Petru po prostu mi się kojarzy z Tołdim :) Zresztą ta postać wzbudza sympatię. Zobacz na poziom tej kreskówki.

  • bo PIS to są kurwy i gówna ludzkie a Petru i opozycja to są prawdziwi mężowie stanu i patrioci. Chyba lepiej srać do ryja tym prawackim kurwom, albo nawet wojtyle czy napierdalać na chrystusa i maryjkę niż cokolwiek powiedzieć na porządnych ludzi takich jak Premier Donald Tusk, Ewa Kopacz czy Pan Prezydent Lech Wałęsa. Nie rozumiesz tego skurwiksynu?

  • Spierdalaj cwelku. Zawsze sie posram gdy ktoś wykorzystuje SW do pojebanej propagandy politycznej i dla własnych zysków, które mu się nie należą.

 2. Przedstawienie postaci jest ostatecznie poprawne. Nie rozumiem dlaczego tak negatywne komentarze tutaj dominują.
  Najlepszy domysł jest taki, że ludzie się posprzedawali partii, jak to było za komuny. Teraz wylewają swoje frustracje na rodzimą satyrę.
  Ktoś tu się czegoś nawdychał i raczej nie byli to twórcy produkcji.

 3. Jak by coś takiego za kadencji Bronka o nim samym zrobiono oraz o PO to już dawno poszli by siedzieć za zniewagę prezydenta i rządu tak jak gość od strony antykomor do którego abw wjechało za zwykłe memy o nim-.-. Rząd powinien w końcu się ogarnąć i zacząć ich karać, bo to już przekracza pewne granice dobrego smaku oraz pewne paragrafy w Polskim prawie.

  • To tylko o politykach. Nie ma tutaj mowy o dobrym smaku. Tak jak w polityce można spodziewać się tu tylko prześmiewczej satyry i tak od lat nidołężnej, sromotnie cienkiej jakościowo, polityki.

   • W sumie fakt, poziom Polskiej polityki jak i w ogóle światowej jest żałosny …. Jak kłótnie gimbazy. Wyzwiska, szkalowanie, donoszenie, fabrykowanie nieprawdziwych informacji itd… Zamiast się zająć własnym krajem to jedni walczą z drugimi o koryta. Jak na razie jedynie partia Kukiz 15 trzyma poziom jeśli chodzi o retorykę i sposób jej prowadzenia, co jasno pokazuje że potrzeba nam ludzi z poza układu post PRL, ludzi młodych którym zależy na Polsce a nie własnych interesach.

    • Za problem, osobiście uważam, gnębienie młodych, zaangażowanych, przez starą gwardię. Widać, że jedyni młodzi w polityce są indoktrynowani. Brak zewnętrznego głosu. Ruch Kukiza zdaje się być w porządku, ale nie dotyczy to całości tej formacji.
     Wielu zaczepionych, wcześniej wspomnianych staro-gwardzistów, trzyma młodych za ryj. Prawdopodobnie robią to tak, że tłumaczą im jak rzekomo polityka wygląda. Każda formacja widzi to inaczej co widać po programach danej partii. Tutaj wracamy do problemu tego jak młodzi mogą, w ogóle, zarządzić po swojemu.
     Stowarzyszenia „nowej nadziei”, z braku lepszych słów, będą pojawiać się od czasu do czasu. Trzeba będzie wybrać,w dobrym momencie, odpowiedni ruch postępowy (nie mylić z tzw. lewicą).

 4. Wszystko fajnie zwierzęta z wiejskiej, dlaczego niema tam Schetyny, Komora, Petrusa, Tuska? Satyra jedno stronna to psychomanipulacja widzem. Wyczuwam kasę Sorosa. Tyle afer w ciągu 8 lat przechulało się za PO i ani jednej satyry. A Pis właściwie jeszcze nic nie zrobił i takie ciśnienie, sorry ale nie kupuje tego. Nie trawie POPISU ale to jest jeszcze bardziej niesmaczne.

 5. Coś kiepsko z tą kreskówką będzie. Tydzień na Yt i tak mało wyświetleń. Zaczęli opłacać artykuły? Kto to będzie oglądać? Stare babcie z KOD? Młodzi hahah? Jak dla mnie będzie totalna klęska i mam nadzieje że sporo kasy w to władowali. Na jadowitej produkcji raczej tylko stracą.

 6. Debile, a Kapitan Bomba, Generał Italia, to nie cisnął z PO? Cisnął aż równo, jeden serial i jedna kreskówka i już gadanie, że to już nudne i za dużo i niski poziom i że „ŻYDZI PŁACO I SOROS”, obsraliście się pewnie, przez tą scenkę z sebami w wyklętymi na końcu sceny, bo to wy prymitywy za 500 zł, zobaczyliście tam własne odbicia.

 7. Oj Pani Natalio. Zajmowanie się takimi bzdurami, to tylko na minus dla tak skądinąd inteligentnej kandydatki na dziennikarkę. Rozumiem, że byłoby to ciekawe, gdyby autorzy jechali równo po wszystkich politykach, bo tak, to jest to tylko zwykła propaganda odciągniętych od chlewika i koryta. Za kadencji poprzedniego rządu, tacy szli do ciupy jak właściciel antykomora. Więc wbrew pozorom, patrząc od tej strony, świadczy to tylko dobrze o obecnym rządzie, którego notabene nie jestem zwolennikiem, ale szczekaczką byłego też nie jestem.

 8. Z filmiku, który dołączyliście wynika, że humoru to w tym nie będzie, za to będzie dużo chamstwa, wulgarności i ogólnie prymitywizmu.

  Stwierdzenie, że to miałoby być konkurencją dla „ucha prezesa” jest jak stwierdzenie, że Britney Spears dorównuje artystycznie Chopinowi.

  Reklamowanie tego jest powodem do wstydu i zaskoczony jestem, że autorka miała odwagę podpisać się pod tym.

 9. Po zapowiedzi widać… stu procentowe, prymitywne, nieobiektywne, tendencje, „pseudo” imitujące DNO nastawione na prymitywnego odbiorcę widzącego jedynie jedną stronę polityczną PS element kończący zapowiedź- kolejna narracja próbująca uczynić z Polaków i symboli nazistów!!

 10. Wiadomo, że każda tłuszcza, czy motłoch, musi mieć swojego psa do kopania. Przed wojną byli nim Żydzi – teraz władcy świata – wykończyliby procesami. Dziś „Kaczor” i jego PiS. Gorzej będzie, gdy pies chapnie kłami za łydkę a śmieszny kaczy dziub okaże najeżoną zębiskami paszczą krokodyla – nomen omen różańcowego. Wyrywającą platfusiarsko-szmajgiełesowsko-lewackie półdupki… Co – oby – się w końcu spełniło.

 11. Oj, Natalko, Natalko…, gdybyś była facerem podmieniłbym Waćpannie jedną (proszę zgadnąć, którą?) samogłoskę w nazwisku. Żeś jednak, Waćpanna, niewiastą tylko stwierdzę adekwatność nazwiska do persony.

 12. Niezły stolec. Dźwięk słaby, animacja kulawa.

  Ale jak to ktoś napisał – jak jest już nastawiona na bicie w pis grupa, która się w to poślipi, to żal nie wykorzystać okazji.

  Górski jest mistrzem – bije w PiS, ale robi to z kulturą – to się po prostu da oglądać!

 13. Z tego co wyczytałem w komentarzach serial ma uderzać we wszystkie opcje polityczne i mam nadzieję że tak też będzie.

 14. Najpierw myslalam ,ze swinia to ta oblesna,oblizujaca i sliniaca sie starucha z sld z krzywo przyklejonym na stale ,,usmiechem”,bardzo podobna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ