UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay.com

Hakerzy znowu zaatakowali! Tysiące prywatnych zdjęć Polaków zostało przechwyconych przez osoby trzecie. Najgorsze, że ofiary same pozwoliły się okraść! Jak temu zaradzić?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a hakerzy mają świadomość, że tym samym trwa w najlepsze świąteczne szaleństwo. Ludzie zajęci są poszukiwaniem prezentów i przygotowaniami tak bardzo, że nie przywiązują wagi do tego, jakie linki otwierają. Przez to hakerzy mają dostęp do naszych danych!

ZOBACZ TAKŻE: Hakerzy zaatakowali sieć na CAŁYM ŚWIECIE!

Facebook jak grypa

Na Facebooku krąży wirus, mocno przypominający działaniem grypę. Zaraża każdego, kto w niego kliknie. To właśnie wtedy podajemy na tacy hakerom wszelkie nasze dane i zdjęcia. W sytuacji, kiedy zorientujemy się, że klik w podany od znajomego link był błędem, należy jak najszybciej zmienić hasło do Facebooka. Najlepiej użyć w tej sytuacji uwierzytelniania dwuskładnikowego z SMS-owym potwierdzeniem logowania.

ZOBACZ TAKŻE: Korzystasz z internetu? Hakerzy ciągle wykorzystują twój komputer

Przesyłka kradnąca zdjęcia

Innym tego typu zagrożeniem są maile dotyczące fałszywych przesyłek. Wiadomości zazwyczaj są łudząco podobne do tych, które otrzymujemy od kurierów, ale klikając w podejrzany link możemy nieświadomie dać pełen dostęp hakerom do naszego komputera lub urządzenia mobilnego. W takich sytuacjach dobrze byłoby upewnić się, że zamawialiśmy podobną przesyłkę i ewentualnie wtedy otwierać załączniki w tego typu wiadomościach.

8 największych odkryć 2017 roku [ZDJĘCIA]

NAJGORSZE świąteczne zdjęcia rodzinne wszech czasów

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również