UDOSTĘPNIJ
źródło: pixabay.com

Od 20 sierpnia tysiące Polaków będą protestować w Wielkiej Brytanii. Jak donoszą brytyjskie media, to pierwszy tego typu strajk imigrantów.

Wydarzenia nie organizują związki zawodowe. To oddolny plan Polaków, którzy chcą protestować przeciwko zmianom w brytyjskiej polityce imigracyjnej. Nie zgadzają się również z obwinianiem ich przez część społeczeństwa za problemy gospodarcze na Wyspach.

 

Strajk Polaków wspiera redakcja gazety „Polish Express”, która przygotowała między innymi koszulki z napisami „Dość! Przestańcie nas obwiniać”. Polacy chcą, by „traktowano ich jak należy a Brytyjczycy zrozumieli, że imigranci są ważną częścią ich społeczeństwa”.

Wiadomo jednak, że protestu nie poprze Federacja Polaków w Wielkiej Brytanii. Wszystko dlatego, że członkowie organizacji uważają, iż taki strajk może nawet zaszkodzić imigrantom. Federacja nie zaprzecza jednak, że Polacy mają podstawy do pewnych pretensji w związku z wykorzystywaniem w niektórych sektorach.

źródło: onet.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUkraina zawiedziona orędziem prezydenta Dudy
Następny artykułEgzotyczny wąż zbożowy w piekarni w Gdańsku
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również