UDOSTĘPNIJ

Zaskakująco dobrze radząca sobie reprezentacja Islandii odpadła z turnieju mistrzostw Europy w ćwierćfinałach po meczu z Francją. Piłkarze, mimo gradu goli jaki spadł na nich w ostatnim meczu, zostali przywitani jak prawdziwi bohaterowie. Nie zabrakło również niesamowitego okrzyku bojowego, z którego są znani kibice wyspiarskiego państwa.

Reprezentacja Islandii, mimo że nikt nie dawał jej większych szans nawet na wygranie choćby jednego meczu w fazie grupowej, awansowała do ćwierćfinałów po drodze eliminując jednego z faworytów turnieju – Anglię oraz Austrię.

ZOBACZ TAKŻE – EURO’16: Islandzki komentator oszalał po wygranej z Austrią (video)

Przeszkodą nie do przejścia okazała się jednak Francja, z którą potomkowie wikingów przegrali w 1/4 finału aż 5:2, kończąc tym samym swoją przygodę na EURO 2016.

Mimo wszystko, Islandzcy sportowcy zostali przywitani w swoim kraju jak bohaterowie. I nie ma się czemu dziwić, bo o takim sukcesie w tym małym kraju nikt nawet nie śnił.

Podczas ceremonii przywitania (na której obecni byli chyba wszyscy Islandczycy) nie zabrakło oczywiście niesamowitego okrzyku bojowego, który stał się znakiem rozpoznawczym islandzkich kibiców.

ZOBACZ TAKŻE – Islandzcy kibice: Nasz doping nie pochodzi od Wikingów tylko od Polaków!

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Snajper” grozi Petru. „Nie znasz dnia ani godziny, żydowski sku*wysynu”
Następny artykułAwantura w TVP. Kowalski do lewicowej działaczki: Jest Pani faszystką! (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również