UDOSTĘPNIJ
Foto: Facebook/MilionerzyTVN

Milionerzy to bez wątpienia jeden z programów, którzy wywołuje u publiczności największe emocje. Każdy zapewne zastanawia się, co jest złotym kluczem do głównej wygranej. Oto jest! Producent milionerów zdecydował się wyjawić nikomu nieznane sekrety tego programu. 

Program Milionerzy oprócz emocji i adrenaliny budzi w widzach również kontrowersje, ponieważ w teleturnieju bardzo często bywają pytania o zabarwieniu politycznym – głównie trafiające w Prawo i Sprawiedliwość. Pytania pojawiały się między innymi o „Ucho prezesa”, która partia uważa się za „ludzkich panów” oraz oraz o to, czy Lech Kaczyński występował w filmach. Jak tłumaczy reżyser Jan Kępiński, te pytania nie mają na celu żadnych aluzji:

– (…) dotyczą one bardziej wydarzeń bieżących, ciekawostek, jak np. jakiego języka uczyła w szkole obecna pierwsza dama, a nie polityki jako takiej. To są pytania, które w dużej mierze sprawdzają pamięć uczestników i to, czy czytają gazety, interesują się aktualnymi wydarzeniami w kraju.

Reżyser wyjawia prawdę

Sam reżyser uważa niektóre pytania za bardzo trudne, twierdząc, że gdyby sam miał brać udział w programie, musiałby się bardzo przygotować.

 – Tak jak bardzo często mówi Hubert Urbański, proste pytania to te, na które zna się odpowiedź, a trudne to te, na które się jej nie zna. Mieliśmy wspaniałego zawodnika po pięćdziesiątce, który kapitalnie rozgryzł pytanie o imię dziecka Kim Kardashian i Kanye Westa. A młodzi ludzie potrafią sobie świetnie poradzić z piosenkami Przybory. (…) Na pewno uciekamy od pytań encyklopedycznych i skostniałych. Osobiście uważam pytanie o „wypok” czyli znany w internecie „Wykop”, za bardzo trudne. – wyjawił Kępiński.

Kiedyś emisja odcinka Milionerów trwała zdecydowanie dłużej, zrezygnowano jednak z tego i to nie bez powodu.

Dzięki temu, że program jest o prawie 20 minut krótszy niż kiedyś (za to emitowany 4 razy w tygodniu, co jest świetnym rozwiązaniem), w odcinku pojawia się z grubsza tyle samo pytań, co kilka lat temu. Bo przecież gdyby w odcinku pojawiło się 6 czy 7 pytań, byłoby okropnie nudno. Znakomite wyniki „Milionerów”, które sięgają 25 proc. widowni, świadczą o tym, że robimy program, który, mówiąc najprościej, po prostu… dobrze się ogląda – powiedział producent i reżyser Milionerów.

Co gdy nikt nie zna odpowiedzi?

Mimo że  pytania eliminacyjne są uznawane za dość łatwe, reżysera zapytano, czy zdarzają się sytuacje, w której nikt nie zna odpowiedzi.

Tak, zdarza się to i zdarzało się to zawsze. W takim wypadku fachowa komisja zarządza ponowne eliminacje. Ostatecznie pytanie, na które nikt nie znał odpowiedzi, jest zawsze wycięte w montażu, bo jak uznali twórcy tego genialnego formatu, nic by nie wnosiło.

Źródło: natemat.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również