UDOSTĘPNIJ

TVP Info zaczęło blokować komentarze pod artykułami o imigrantach. Taką samą decyzję podjęli wcześniej dziennikarze Wyborczej. 

– W związku z dużą liczbą wpisów nawołujących do przestępstw, zawierających treści rasistowskie i ksenofobiczne wyłączamy możliwość zamieszczania komentarzy pod tekstami o uchodźcach” – czytamy na stronie TVP Info.

Komunikat pojawił się pod najnowszym artykułem tvp.info na temat zamieszek w Chorwacji. Wcześniej podobną strategię przyjął portal Gazety Wyborczej.

„Z powodu wyjątkowo agresywnych treści propagujących przemoc, sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej i wyznaniowej zamykamy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach” – informowali dziennikarze.

Część internautów popiera decyzję dziennikarzy twierdząc, iż nie wolno żerować na nienawistnych, często rasistowskich komentarzach. Inni podkreślają, że to forma cenzury, która ma zatuszować antyimigranckie nastroje społeczne.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChaos w Chorwacji. Imigranci tłuką się nawzajem (video)
Następny artykułMedia: Poseł PiS pobił żonę a kochankę zmusił do aborcji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również