UDOSTĘPNIJ
fot. screen fakty tvn

W ubiegły weekend ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Relacja z tego wydarzenia pojawiła się w głównym wydaniu „FAKTÓW” w TVN, jednak internauci zauważyli jeden szczegół, za który obrywa się stacji. TVN porównywana jest teraz do TVP w kontekście manipulacji.

Przy okazji reportażu o Paradzie Równości w głównym wydaniu FAKTÓW TVN stacja posłużyła się jednym ze zdjęć z wydarzenia. Jest to zdjęcie, na którym widać uczestników parady, a w tle budynek Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej.

fot. screen fakty tvn
fot. screen fakty tvn

To jednak nie charakterystyczni uczestnicy parady przykuli uwagę widzów i internautów ale brakujący element w tle zdjęcia. Na gmachu Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej od ponad 10 lat znajduje się ogromny znak Polski Walczącej, który redakcja TVN usunęła.

Oryginalne zdjęcie zamieścił jeden z uczestników Parady Równości, którego zabieg dziennikarzy oburzył. Jak przekonuje, odebrano w ten sposób uczestnikom marszu prawo do identyfikowania się z polskimi symbolami narodowymi.

fot. facebook.com/łukasz sankowski
fot. facebook.com/łukasz sankowski

 – No cóż odbiera się Polakowi możliwość utożsamiania się z symbolem… tylko w jakim celu to usunięto? Czyżby homofobia, nietolerancja oraz załamanie wkradły się również do TVN? Skandal… mam przez to rozumieć że TVN zmienia się w TVP która manipuluje faktami ? w tym wypadku usuwa symbole które na stale są wpisane w architekturę naszej Warszawy! SKANDAL! – napisał oburzony działacz LGBT.

Z drugiej strony część internautów przekonuje, że stacja postąpiła właściwie, bo łączenie parady środowisk mniejszości seksualnych z bardzo ważnym symbolem dla dużej części Polaków mogłoby wywołać jeszcze większe kontrowersje.

Natomiast jeden z komentujących wpis oburzonego działacza LGBT oznajmił, że uzyskał wyjaśnienie usunięcia znaku Polski Walczącej od osób za to odpowiedzialnych.

 – Temat mnie zaciekawił i sprawdziłem u tzw źródła. Ten obrazek tzw OZDOBNIK, który ilustruje informacje podawaną w serwisie informacyjnym faktów tworzy dział graficzny (niezależnie od autorów reportażu). Obraz ten ma ilustrować tylko i wyłącznie informacje o jakiej mowa i nic innego. Pozostawienie w tle PW mogło by być mylące więc wszelkie elementy niezwiązane z tematem są usuwane. To samo stało by się z jakimkolwiek innym znakiem czy symbolem w tle. Tak samo usuwa się tło zdjęć kiedy temat jest o jakiejś osobie etc etc Nikt nie zrobił tego w celu innym, niż jasny przekaz newsa – przekonuje internauta.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZdjęcie sąsiadów oglądających mecz hitem internetu. Chcą ich nagrodzić
Następny artykułEURO’16: Niepokojące wieści. Szczęsny z podejrzeniem krwiaka
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również