UDOSTĘPNIJ

Europoseł PiS Ryszard Legutko naskarżył na Donalda Tuska do Europejskiego Rzecznika Spraw Obywatelskich. Jak twierdzi Legutko, Tusk złamał przepisy popierając Komorowskiego w II turze wyborów prezydenckich. 

Według polityka PiS Donald Tusk naruszył minimum dwa artykuły Europejskiego Kodeksu Dobrej Administracji. Chodzi o nadużywanie uprawnień, bezstronności i niezależności.

Legutko przytacza przemówienie Tuska, które miało miejsce w Gdańsku 15 maja. Ze słów byłego premiera wynikało, że popiera Komorowskiego. Tusk stwierdził wtedy, że Komorowski „był, jest i ma nadzieję będzie dobrym prezydentem”.

„Przewodniczący Tusk dalej wspierał kandydata mówiąc, że przez pięć lat prezydentury dużo osiągnął i nie jest człowiekiem-zagadką. Ponadto Donald Tusk odniósł się też do nadchodzącej debaty prezydenckiej Andrzeja Dudy z Bronisławem Komorowskim. Były premier dodał, że nie ma wątpliwości co do przewagi i zalet Bronisława Komorowskiego” – pisał europoseł PiS.

Portal Interia zapytał o komentarz dr. hab. Macieja Drzonka z Uniwersytetu Szczecińskiego. Uważa, że „do sprawy należy podejść zdroworozsądkowo”.

– Wyobraźmy sobie, że Donald Tusk kilka tygodni wcześniej wypowiada podobne zdanie na rzecz Davida Camerona albo przeciwko niemu. Myślę, że w Wielkiej Brytanii odebrano by to podobnie, jak u nas. Pewne środowiska byłyby poruszone tym, że szef Rady Europejskiej sugeruje, na kogo Brytyjczycy mają głosować – obrazuje.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Interia, Wirtualna Polska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEuroposeł PiS doniósł na Tuska za poparcie Komorowskiego
Następny artykułPiSbollah już się zbliża, już puka do Twych drzwi
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również