UDOSTĘPNIJ
SONY DSC

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk twierdzi, że zagrożenie dla strefy Schengen jest realne. Były premier przekonuje, że misją Europy jest otwartość, aczkolwiek nie spodziewano się takiej skali zjawiska imigracji.

– Nikt w Europie nie powinien zmieniać się w okrutnego i bezdusznego. Tak naprawdę chodzi o to, aby kontrolować granice, ponieważ uchodźcy stanowią tylko pewien procent z tej fali emigrantów. Oprócz kontroli granic i relokacji, podjęliśmy także działania, mające wzmacniać państwa, które zajmują się tym problemem, ale są poza Europą – mówił Tusk.

Odnosząc się do strefy Schengen, Tusk przyznaje, że jej dalsze funkcjonowanie jest zagrożone.

– Jeśli nie uda nam się odbudować kontroli na zewnętrznych granicach, to Schengen będzie realnie zagrożone – przekonywał były premier.

Tusk wypowiedział się również na temat wyłamania się Polski z porozumienia ustalonego przez Grupę Wyszehradzką. Stwierdził, że ta nigdy „nie była monolitem”, a Polska zachowała się „racjonalnie i raczej na tym wygrała”

źródło: interia.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBył molestowany przez księdza. Teraz dostanie od niego 50 tys. zł
Następny artykułCBOS: PO dogania PiS
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również