UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Mateusz Włodarczyk

Jak dowiedział się portal 300polityka, Donald Tusk ustalił z prezydentem USA, Barackiem Obamą, że szczyt przywódców Unii Europejskiej i USA odbędzie się w Warszawie. Na szczycie będą poruszane m.in. kwestie bezpieczeństwa.

Jak informuje portal 300polityka, podczas szczytu G-7 w Japonii, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ustalili, że przy okazji lipcowego szczytu NATO w Warszawie odbędzie się również szczyt liderów UE i USA.

Spotkanie liderów UE i USA ma mieć miejsce również w Warszawie, przed lub po szczycie NATO. Wezmą w nim udział m.in. liderzy największych państw Unii Europejskiej, prezydent USA, przewodniczący RE Donald Tusk oraz szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker.

Podczas rozmów będą poruszane kwestie bezpieczeństwa krajów europejskiej wspólnoty w odniesieniu do konfliktu na Bliskim Wschodzie i Ukrainie. Oprócz tego liderzy UE i USA obmówią sprawy współpracy gospodarczej i politycznej pomiędzy dwoma kontynentami.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: 300 polityka

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPetru: Potrzebna nam rewolucja, która obali rząd PiS
Następny artykułPara prezydencka zaprasza gości po angielsku i niemiecku. Jak sobie poradzili? (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również