UDOSTĘPNIJ

Donald Tusk zanotował porażkę w Brukseli. Przygotował bardzo słaby dokument na czwartkowy szczyt Unii Europejskiej, co głośno komentowali rozgoryczeni unijni dyplomaci. 

Dokument liczy zaledwie 4 strony, a jego skrótowość miała być zapowiedzią nowego, bardzo konkretnego stylu byłego premiera Polski. Problem polega jednak na tym, że dokument jest bardzo słaby, a unijni dyplomaci pytali czy to na pewno projekt wniosków ze szczytu. Pytano również, czy pojawi się jakiś dodatkowy dokument?

Stanowisko całej Unii wobec Ukrainy ekipa Tuska poświęciła… dwa akapity zawierając w nich ogólnikowe wsparcie dla nowego rządu.

– W dokumencie znalazło się także kuriozalne zrównanie Ukrainy z Rosją, gdy Unia wzywa wszystkie strony do wcielania w życie planu pokojowego z Mińska. Nie ma tam żadnego rozróżnienia na agresora i ofiarę. To jest fałszywe postawienie sprawy, to separatyści i wspierająca ich Rosja nie wykonują porozumień z Mińska – ocenia Paweł Kowal.

źródło: rmf24.pl

47 KOMENTARZY

  1. Ach ten Donalidino. Jak ja go uwielbiam za jego szczerość, pracowitość, uczciwość i znajomość angielskiego aha no i za to jak wiele zrobił dla Polski przez tyle lat…mam nadzieje że dla Unii zrobi to samo :D

  2. Polacy sami się ośmieszają, siedząc w laćkach w domach i gówno robiąc, mowa o znacznej większości polaczków. Szkoda im stracić pracę, auto, dom, telewizor, ps, fotel. Lepiej siedzieć cicho i udawać, że nic się nie dzieje. Tym sam naród się już dawno ośmiesza, t(fu)usk to tylko dopełnia.

  3. Tak się dzieje, gdy stanowiska obsadzane są "swojakami", zamiast ludźmi kompetentnymi. Postawa naszego byłego (i całe szczęście) Premiera jest tak nieprofesjonalna, że aż się żyć odechciewa

  4. Tak się dzieje, gdy stanowiska obsadzane są "swojakami", zamiast ludźmi kompetentnymi. Postawa naszego byłego (i całe szczęście) Premiera jest tak nieprofesjonalna, że aż się żyć odechciewa

  5. Tak się dzieje, gdy stanowiska obsadzane są "swojakami", zamiast ludźmi kompetentnymi. Postawa naszego byłego (i całe szczęście) Premiera jest tak nieprofesjonalna, że aż się żyć odechciewa

  6. Mariusz Mikulec czy syjonistów, korpo, polityków naszych można nazwać Polakami? ;) W sumie to że niby pseudo Polacy (mowa teraz o obywatelach) chcieli by właśnie on nie oznacza że dzięki nim głównie został wydelegowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ