UDOSTĘPNIJ

Donald Tusk zanotował porażkę w Brukseli. Przygotował bardzo słaby dokument na czwartkowy szczyt Unii Europejskiej, co głośno komentowali rozgoryczeni unijni dyplomaci. 

Dokument liczy zaledwie 4 strony, a jego skrótowość miała być zapowiedzią nowego, bardzo konkretnego stylu byłego premiera Polski. Problem polega jednak na tym, że dokument jest bardzo słaby, a unijni dyplomaci pytali czy to na pewno projekt wniosków ze szczytu. Pytano również, czy pojawi się jakiś dodatkowy dokument?

Stanowisko całej Unii wobec Ukrainy ekipa Tuska poświęciła… dwa akapity zawierając w nich ogólnikowe wsparcie dla nowego rządu.

– W dokumencie znalazło się także kuriozalne zrównanie Ukrainy z Rosją, gdy Unia wzywa wszystkie strony do wcielania w życie planu pokojowego z Mińska. Nie ma tam żadnego rozróżnienia na agresora i ofiarę. To jest fałszywe postawienie sprawy, to separatyści i wspierająca ich Rosja nie wykonują porozumień z Mińska – ocenia Paweł Kowal.

źródło: rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWzruszająca historia. Drukarka 3D daje nowe życie psu (Video)
Następny artykułCoraz więcej w Polsce imigrantów z Włoch
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również