UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Polska nie będzie miała możliwości zawetowania kwoty 9 200 uchodźców narzuconej nam przez Brukselę, bowiem zgodnie z treścią listu napisanego przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, decyzja ma zapaść na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich, a nie na szczycie, w którym udział weźmie Ewa Kopacz. Konsekwencją tego ruchu Donalda Tuska jest to, że Polska traci możliwość zawetowania kwoty uchodźców – czytamy na Rmf24.pl

Decyzja odnośnie przydzielenia kwot uchodźców zapadnie bez udziału Ewy Kopacz. I w ogóle Polska utraciła jakąkolwiek możliwość przeciwstawienia się tej decyzji, bowiem ma ona zapaść na zebraniu ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich. Tam Polska nie ma prawa weta. Procedura jest jasna, w przypadku jeśli nie dojdzie do porozumienia, Grupa Wyszehradzka po prostu zostanie przegłosowana. Wynika to z tego, że sojusz państw do którego należy Polska nie posiada mniejszości blokującej.

Premier Ewa Kopacz przyleci już nie na negocjacje ws przydziału kwot uchodźców, a na ustalanie unijnej strategii, która w założeniu ma przyczynić się do rozwiązania kryzysu migracyjnego. Donald Tusk w swoim liście konkluduje, że obecny kierunek polityki Unii Europejskiej nie przynosi dobrych rezultatów i krytykuje tak pomysł otwartości UE na uchodźców jak i budowanie przed nimi muru. Stwierdza, że należy poszukać lepszego rozwiązania, szczególnie zwraca uwagę na to, by UE zajęła się źródłem kryzysu, który doprowadził do masowej migracji ludzi z państw Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Rmf24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFrancja podniesie podatki żeby utrzymać uchodźców
Następny artykułProkuratura zajmie się oszczerstwami J. Grossa? Jest zawiadomienie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również