UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/guardian

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rozbudziło wiele dyskusji na temat przyszłości wspólnoty europejskiej oraz samych Wysp. Głos w sprawie zabrał przewodniczący Rady Europy, Donald Tusk, który apeluje o niewpadanie w panikę.

 – Nie będę ukrywał, że życzylibyśmy sobie innego wyniku referendum. Jestem w pełni świadomy, jak poważny, a nawet dramatyczny to moment z politycznego punktu widzenia. Nie można przewidzieć wszystkich politycznych konsekwencji tego wydarzenia, szczególnie dla Wielkiej Brytanii – powiedział mediom Donald Tusk.

Jak zapewnia przewodniczący Rady Europy, Unia jest przygotowana na taki obrót spraw.

 – To historyczna chwila dla UE, ale nie czas na histeryczne reakcje, UE jest przygotowana na negatywny scenariusz. UE nie jest projektem tylko na dobrą pogodę – zapewnił Tusk.

Donald Tusk poinformował również, że podczas nadchodzącego szczytu Unii Europejskiej spotka się z przywódcami 27 państw wspólnoty, by omówić procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: the guardian

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIzrael odcina w upały dostawy wody do Palestyny
Następny artykułKaczyński po Brexicie: Miejsce Polski jest w UE. Potrzebujemy nowego traktatu (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również