UDOSTĘPNIJ

„Rzeczpospolita” podaje, że porażka Bronisława Komorowskiego spowodowała, iż w szeregach Platformy Obywatelskiej pojawiła się frakcja sceptyków, która nie wierzy w sukces jesienią. Wśród członków tej grupy ma być Donald Tusk, który spogląda na wydarzenia krajowe z Brukseli. 

Stronnictwo sceptyków ma twierdzić, że Platforma musi przygotować się na bycie opozycją. Część działaczy doszła do wniosku, że słaby wynik urzędującego jeszcze prezydenta to efekt wielu niepopularnych decyzji oraz zamiatania afer pod dywan. Donald Tusk ma twierdzić, że partia przegra nadchodzące wybory parlamentarne.

W partii są obecnie dwie propozycje zmian. Jedna z nich zakłada efektowne wyrzucenie z partii polityków zamieszanych w skandale, druga zaś zaostrzenie konfliktu na linii PO-PiS.

„W tej kampanii chwyty, które przez osiem lat były pewnikami, przestały działać. Wyniki Pawła Kukiza to dowód, że skończył się prosty podział Polski na PO i PiS. Tylko Platforma jeszcze tego nie zauważyła” – miał powiedzieć jeden z polityków PO „Rzeczpospolitej”.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas bardzo gorąca jesień.

Więcej w artykule Andrzeja Stankiewicza w „Rz”

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezes NBP: Młodzi zagłosowali na komedianta
Następny artykułSensacyjny sondaż. Ruch Kukiza dogania PO
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również