UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / flickr

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk jest na wojennej ścieżce z obozem Prawa i Sprawiedliwości. Były premier nie omieszkał uderzyć w rząd za pośrednictwem swojego konta na jednym z portali społecznościowych – można to już z czystym sumieniem nazwać otwartą wojną pomiędzy Tuskiem, a Prawem i Sprawiedliwością. 

Wczorajszy dzień był niezwykle gorący pod względem wydarzeń na polskiej scenie politycznej. Największy wróg Prawa i Sprawiedliwości – Donald Tusk, przybył do Warszawy na wezwanie stołecznej prokuratury. Były premier Polski był przesłuchiwany przez 8 godzin w charakterze świadka ws. współpracy polskich służb ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami.

Wielu komentatorów politycznych, w tym nawet ci przychylni obecnej władzy, uznało wizytę Tuska w Polsce na plus przewodniczącego Rady Europejskiej z uwagi na tłumy, które go przywitały oraz ogólną retorykę w większości mediów, gdzie został ukazany niemal jak „mesjasz” powracający do ojczyzny.

Co warte uwagi, były premier Polski, który od momentu objęcia unijnego urzędu raczej unikał bezpośrednich ataków słownych w stronę obozu Prawa i Sprawiedliwości, tym razem przeszedł do bezpośredniego ataku. Na jego oficjalnym profilu na Twitterze pojawił się wiele mówiący wpis.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również